خواص سرکه سیب طیبعی تخمیری ایزدی

مصرف مقدار دو قاشق غذاخوری سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی به همراه یک لیوان آب به صورت روزانه مزایای فراوانی برای سلامت را به همراه دارد. سرشار از پلی فنل ها، مواد معدنی، اسید آمینه و دیگر ترکیبات مغذی است که برای سیستم گوارش، پوست و حتی سیستم ایمنی نیز مفید است و مانع آسیب های رادیکال های آزاد و سموم محیطی می شود. می تواند برای سلامت قلب و عروق مفید باشد و فشار خون و کلسترول را نیز کاهش دهد.

در ادامه ما به معرفی چند نمونه از خواص سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی خواهیم پرداخت که اگر آن را به طور منظم استفاده کنید نتیجه های مطلوب فراوانی خواهید گرفت:

  • خواص ضد باکتری قوی

سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی دارای خواص ضد باکتری قوی است ، مصرف دو قاشق غذاخوری سرکه سیب در یک لیوان آب خواص پروبیوتیکی و سودمند برای بدن دارد.

اگر گلو درد دارید سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی می تواند نقش مهمی در کمک به کشتن باکتری ها ایفا کند. به سادگی سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی را با آب گرم مخلوط کرده و هر یکی دو ساعت یک بار قرقره کنید. تا پایان روز خواهید دید که گلو دردتان به طرز قابل توجهی بهتر شده است.

·       مبارزه با دیابت و کاهش قند خون

سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی می تواند یک راهکار طبیعی برای مبارزه با دیابت باشد. در برخی مطالعات، اثر بخشی سرکه سیب طبیعی به عنوان یک عامل ضد گلیسمیک شبیه به داروهای شیمیایی است. اعتقاد بر این است که سرکه سیب طبیعی می تواند سطح قند خون را با مسدود کردن هضم برخی نشاسته ها کاهش دهد. علاوه بر این مصرف منظم سرکه سیب طبیعی می تواند حساسیت انسولین را تا ۳۴% افزایش دهد. یکی از بهترین و آسان ترین راه ها برای کنترل قند خون در افراد مبتلا به دیابت خوردن سالاد با سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی است. دو قاشق غذاخوری سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی قبل از هر وعده غذایی باعث کاهش هرگونه تغییر در غلظت خون انسولین و گلوکز می شود. با این روش شما نه تنها قند خون خود را کنترل می کنید بلکه با خوردن روزانه سالاد، تغذیه سالم تری نیز خواهید داشت.

  • کمک به کاهش وزن

با خوردن سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی پیش از هر وعده غذایی ممکن است زودتر احساس سیری کنید. مصرف منظم سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی می تواند باعث کاهش کالری شما در هر وعده غذایی شود. همچنین سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی حاوی اسیدهای خاص و آنزیم هایی است که هضم را تسریع کرده و در نتیجه به سوختن چربی کمک می کند. با سوزاندن سریعتر چربی، سیر نگه داشتن طولانی و کاهش قند خون به طور قطع وجود سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی در هر رژیم غذایی باعث کاهش وزن می شود.

پس در هر وعده غذایی به همراه سبزیجات تازه مصرفی از سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی به عنوان چاشنی سلامتی استفاده کنید!!

·        پاک کننده مو

آیا شما هم از چربی بیش از حد موهایتان رنج می برید و پس از شستشو هم باز موهای چربی دارید؟ سعی کنید از سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی استفاده کنید تا پاکی مورد نظرتان را به دست آورید. نه فقط برای شستشو بلکه برای افزایش درخشندگی مو نیز بسیار مفید است. همچنین پوست سر را پاک کرده و مانع رشد قارچ و شوره سر می شود. به سادگی یک فنجان آب سرد را با یک قاشق غذاخوری سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی مخلوط کنید و پس از شستشو روی سر خود بمالید. آن را روی پوست سر ماساژ دهید و پس از چند ثانیه بشویید. برای دریافت نتیجه بهتر هفته ای یک بار این کار را انجام دهید.

·        تنظیم PH پوست

آیا از مبارزه با جوش و آکنه خسته شده اید؟ مقداری سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی را با دو برابر آب مخلوط کنید و آن را با یک پد آرایشی به صورت بزنید. اگر می خواهید لک های ناشی از آکنه را از بین ببرید باید سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی را روی لک قرار دهید و از خواص آن بهره مند شوید.

·        تسکین آفتاب سوختگی پوست

پس از گذراندن یک روز آفتابی می توانید یک فنجان سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی با خود به حمام ببرید و پوست خود را به مدت ۱۰ دقیقه با آن خیس کنید تا آفتاب سوختگی تان تسکین پیدا کند.

  • دئودورانت طبیعی

علت اصلی بوی بد و ناخوشایند بدن، وجود باکتری های ناخواسته است اما مقداری سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی می تواند این بوی بد را به طور کامل متوقف کند. کاری که باید انجام دهید این است که انگشت تان را به کمی سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی آغشته کنید و آن را به زیر بغل تان بزنید تا باکتری های مضر را از بین ببرد. از بطری اسپری هم می توانید برای این منظور استفاده کنید.

·       افترشیو طبیعی

پس از اینکه صورت تان را اصلاح کردید نیازی نیست حتما از مواد شیمیایی استفاده کنید. کافیست سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی را جایگزین کرده، آن را با کمی آب مخلوط کنید و پس از اصلاح آن را به صورت تان بمالید.

·       تعادل داخلی بدن

اعضای داخلی بدن بهتر عمل می کنند هنگامی که در وضعیت متعادلی باشند. سرکه سیب طبیعی تخمیری ایزدی  به دلیل داشتن املاح معدنی فراوان تعادل بدن را حفظ کرده و سطح انرژی را بالا نگه می دارد. برخی از افراد درمی یابند که دوز روزانه آنها به هضم بهترشان نیز کمک کرده است.