سرکه سیب محصول طبیعی تخمیر سیب خرد شده می باشد. هزاران سال است که از سرکه سیب برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود.

شاید به نظر برسد سرکه سیب به تازگی و در دنیای مدرن مورد توجه قرار گرفته اما اینطور نیست. آب سیب حداقل از هفت هزار سال پیش به سرکه تبدیل میشد و سال های سال برای اهداف پزشکی از جمله تمیز کردن عفونت زخم ها، تحریک گردش خون و کمک به سم زدایی از کبد مورد استفاده قرار می گرفت. در طول تاریخ توصیه شده بود که از سرکه سیب و عسل برای درمان سرماخوردگی استفاده شود.

سرکه سیب محصول طبیعی تخمیر سیب خرد شده می باشد. هزاران سال است که از سرکه برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود و همینطور در زمینه های مختلفی از زیبایی گرفته تا سلامتی کاربرد دارد.  در ادامه قصد داریم یک سرکه سیب واقعی را به شما معرفی کنیم.

سرکه سیب مرغوب و واقعی چیست ؟

این روزها روند صنعتی شدن زندگی بشر منجر به بروز بیماریهای مختلفی در بین انسانها شده است و نیاز روز افزون به خوردن و استفاده از خوراکی های سالم احساس می گردد. سرکه سیب سالها به عنوان یک داروی سلامتی در بسیاری از نقاط دنیا مورد استفاده قرار می گرفته است. امروزه علم روز به این نتیجه رسیده است که سرکه سیب می تواند برای سلامتی بسیار مفید باشد ولی نکته اینجاست که هر مایعی ترشی که به عنوان سرکه سیب در دسترس مصرف کنندگان می باشد، سرکه سیب نیست.

همانطور که در ابتدای مطلب بیان شد منظور از سرکه سیب، محصول طبیعی تخمیر سیب خرد شده بدون هیچ ماده افزودنی می باشد.

اگر می خواهید از تمام خواص سرکه سیب بهره مند شوید باید حتما یک محصول با کیفیت و صد در صد طبیعی را خریداری نمایید. متاسفانه بسیاری از محصولاتی که نام سرکه سیب را یدک می کشند مخلوطی از الکل صنعتی و مقدار کنستانتره سیب هستند که به اسید تبدیل شده اند .

برای بهره برداری از مزایای سرکه سیب می بایست محصول طبیعی تخمیر سیب خرد شده بدون هیچ ماده افزودنی که به صورت کامل در شرایط مناسب تخمیر شده اند را تهیه نمایید.

سعی نمایید که سرکه سیب را از تولید کنندگانی تهیه کنید که در نزدیکی باغهای سیب می باشند و به مواد اولیه مناسب دسترسی دارند.